Bank Pocztowy.

Dwoma dosyć znanymi bankami w Polsce jest Bank Pocztowy i Bank Milenium. Przyjrzyjmy się każdemu z nich nieco dokładniej. Zacznijmy od Banku Pocztowego, który ostatnio cieszy się sporym uznaniem wśród klientów, a zwłaszcza wśród emerytów. Jest to jeden z banków komercyjnych, którego prezesem jest Sławomir Zawadzki. Został założony w 1990 roku w formie spółki akcyjnej. Jego siedziba główna znajduje się w Bydgoszczy przy ulicy Jagiellońskiej 17. Obecnie bank posiada kapitał własny prawie 440 milionów złotych i osiąga zyski netto prawie 44 miliony złotych. jak na tak krótki czas od kiedy istnieje bank bardzo dobrze sobie radzi na rynku.

Oferta Banku Pocztowego.

Bank ma w swojej ofercie usługi finansowe skierowane dla indywidualnych klientów, ale nie tylko. Oferta banku jest powiększona o usługi dla małych i mikro przedsiębiorstw. Usługi są dostępne we własnych placówkach banku jaki też i w placówkach Poczty Polskiej. Bank został założony po to, aby w jakiś sposób reaktywować tradycję bankowości pocztowej w naszym kraju. Obecnie poczta Polska posiada 75% wszystkich akcji banku. Reszta należy do PKO BP. Jest to bank, który posiada największą w Polsce sieć dystrybucyjną usług finansowych. Jest to możliwe dzięki partnerstwu jakie występuje pomiędzy dwoma akcjonariuszami banku. W 2016 roku liczba rachunków ROR wśród indywidualnych klientów przekraczała 863 tysiące. Taki wynik postawił Bank Pocztowy na jedenastym miejscu w Polsce. Bez wątpienia to bardzo duże osiągnięcie zwłaszcza, że liczba tych rachunków cały czas wzrasta. Obecnie bank w Polsce posiada 247 placówek. Oprócz tego bank ma aż 8 tysięcy punktów na poczcie.

Bank Millenium.

Bank Milenium bez wątpienia można zaliczyć do jednego z bardziej popularnych banków jakie mamy w Polsce. został on utworzony w 1989 roku w formie spółki akcyjnej. Jest jednym z bardziej znanych banków uniwersalnych jakie mamy w Polsce. Głowna siedziba banku znajduje się w Warszawie, a prezesem banku jest Joao Bras Jorge. Bank Posiada bardzo duży kapitał własny, który przekracza 6443 miliony złotych. Zyski netto jakie osiąga bank przekraczają natomiast 646 milionów złotych. Akcje banku mają symbol MIL. W roku 2013 bank znalazł się na siódmym miejscu wśród banków o największej wartości aktywów. Do dyspozycji klientów bank ma aż 400 placówek.

Oferta Banku Millenium.

Oferuje bankowość telefoniczną, internetową oraz mobilną. Oferta Banku Milenium skierowana jest zarówno do indywidualnych klientów jak i do osób, które prowadzą własna działalność gospodarczą. Z oferty banku mogą także korzystać małe, średnie i bardzo duże firmy. Bank posiada tak zwaną Grupę Banku Milenium. Należy do niej Milennium Leasing zajmujący się działalnością leasingową, Millennium Dom Maklerski zajmujący się działalnością brokerską oraz millennium Towarzystwo Funduszy inwestycyjnych, zajmujący się jak nazwa wskazuje funduszami inwestycyjnymi. Władze banku składają się z zarządu, do którego należy prezes zarządu, wiceprezes zarządu i czterech członków zarządu. Piecze nad nimi sprawuje rada nadzorcza z przewodniczącym na czele. Ponadto w jej skład wchodzi wiceprzewodniczący i sekretarz, wiceprzewodniczący i ośmiu członków niezależnych. Aktywa banku na chwilę obecną przekraczają 66 000 milionów złotych. Łącznie bank zgromadził depozyty w wysokości 52810 milionów złotych. Na kapitale bank osiąga ponad dziewięcio procentowy zwrot. Można powiedzieć, że jest to jeden z lepiej działających banków jakie mamy w Polsce. Ma wielu stałych i zadowolonych z usług banku klientów. Sprawdzone rankingi przygotowane przez najlepszych analityków znajdziesz na kredytomania.eu.

Comments

There are no comments on this post.