Kiedy potrzebujemy środków na określone wydatki, a nasz budżet jest niewystarczający, możemy je pożyczyć, na przykład w formie kredytu gotówkowego. Oczywiście będzie to opcja droższa niż odkładanie, ponieważ pożyczona kwotę będziemy musieli spłacić wraz z odsetkami, ale w zamian otrzymamy możliwość realizacji wydatków niemal od ręki. Warto jednak pamiętać, że zaciągniecie kredytu musi być decyzja przemyślaną. Wejdź i sprawdź http://www.kalkulator-kredytowy.com.pl/, przeczytaj nasze artykuły i zobacz gdzie najlepiej wybrać kredyt.

Jeśli już podejmiemy decyzję o wzięciu kredytu, musimy wiedzieć, gdzie zrobić to na najlepszych warunkach, tak aby warunki jego spłaty oraz koszty były dla nas optymalne. Warto więc wiedzieć, czym się kierować. W tym względzie bardzo ważne jest oczywiście oprocentowanie kredytu oraz inne koszty, takie, jak na przykład opłata prowizyjna. Dość dobrym wskaźnikiem jest tu RRSO, czyli rzeczywista roczna stopa oprocentowania, która uwzględnia zarówno samo oprocentowanie, jak i same koszty. Jeśli zaś chodzi o spłat kredytu, to różna może być ilość i wysokość rat przy określonej kwocie, a także może to w jakiś sposób wpływać na koszty kredytu. Dość ciekawym rozwiązaniem są raty malejące. W ich przypadku odsetki nie są naliczane po równo dla każdej raty, ale liczone są od kwoty, która pozostaje do spłacenia. W takim przypadku będziemy mieć do czynienia z dość dużymi pierwszymi ratami, gdzie do spłaty pozostaje praktycznie cały kredyt, zaś ostatnie raty to już niemal sama część kapitałowa.

Oprócz kosztów, warunków spłaty, znaczenie będą tez mieć warunki udzielenia kredytu oraz czas oczekiwania na decyzję. Przy wielu pilnych wydatkach czas ten ma bardzo duże znaczenie. Dużą popularnością cieszą się wiec te oferty, gdzie formalności są zredukowane do niezbędnego minimum, zaś wiele z nich można załatwić online. Do spraw związanych z przyznawaniem kredytów należy również sprawdzenie zdolności kredytowej przez bank. Chodzi o to, aby zweryfikować, czy kredytobiorca spełnia warunki pozwalające stwierdzić, że będzie on w stanie spłacić kredyt. W takim przypadku znaczenie może mieć stałość oraz wysokość dochodów, ewentualne zabezpieczenia kredytu w postaci jego ubezpieczenia, poręczenia innej osoby, czy choćby pisemnego zobowiązania się do dobrowolnego poddania się procedurze windykacyjnej w razie niespłacenia kredytu. Warto też mieć czyste konto jeśli chodzi spłacanie poprzednich, czy innych aktualnych zobowiązań, ponieważ to również może mieć znaczenie w określaniu zdolności kredytowej.

Comments

There are no comments on this post.

Sorry, commenting on this post is disabled.