Lokata bankowa, może zostać założona wraz z kontem bankowym, co jest powszechnym rozwiązaniem do tego stopnia, że wielu klientom banków wydaje się, że jest to obligatoryjne. Nie jest to jednak prawdą; konto bankowe można założyć razem z lokatą, ale nie jest to warunek absolutnie konieczny. Niemniej jednak, wiele banków przekonywać może swoich klientów, że jest to istotne. Istotne, jest to owszem, ale głównie dla... samego banku. Czasem, korzystne także i dla samego klienta banku, ale by o tym się dowiedzieć, konieczne jest już indywidualne rozpatrzenie oferowanych przez bank możliwości nawiązania współpracy.

Głównym powodem, dla którego wielu klientów bankowych zastanawia się, czy połączyć lokatę z kontem jest większe oprocentowanie niż w porównaniu z uruchomieniem samej tylko lokaty bankowego. Tak oto, bardziej zostajemy związani z bankiem, ale rosną za to nasze szanse na zgromadzenie większych ilości kapitału. Najwyższe nawet oprocentowanie uśpić nie powinno jednak naszej czujności; zdarza się, że oferty przeznaczone są tylko dla określonej grupy klientów, jak przykładowo, dla klientów nowych. W licznych bankach, nowy klient może uruchomić samą tylko lokatę bankową, bez konieczności założenia także i konta. Niemniej jednak, po czasie trwania porozumienia, warunki często ulegają zmianie. Klient, przestaje być już klientem nowym, a jego oferta nie będzie już tak korzystna jak dotąd, z uruchomieniem jedynie lokaty. Z wielu ofert, skorzystać można tylko jeden raz, przy czym, zwykle dotyczą one tylko klientów w banku nowych. Istotne jest, by upewnić się, czy aby na pewno zdołamy jeszcze, kolokwialnie mówiąc, załapać się do korzystnej oferty, która nas interesuje. W wielu przypadkach, kiedy oferta już spełni oczekiwania klienta banku, do tego stopnia, że postanowi skorzystać z niej ponownie, czekać będzie na niego nie małe zdziwienie: aby uzyskać te same warunki dotychczasowej, satysfakcjonującej nas umowy, korzystne będzie założenie już w banku tym także i konta bankowego.

Koszt posiadania rachunku bankowego, czyli inaczej mówiąc konta, nie jest wysoki, ale bywa dość istotną przeszkodą, gdy intencją naszą jest pozyskanie możliwie jak największych korzyści z inwestowania. Koszta, nie są może duże, ale ukryć nie da się, że są one odczuwalne. Tym samym, rachunek bankowy może działać w niektórych przypadkach na zasadzie kotwicy, która ciągnie inwestycje w dół, niezależnie od siły napędowej lokaty. Warto zatem, poszukać rachunku, który będzie darmowy nie tylko w początkowym okresie posiadania porozumienia z określonym bankiem, ale przez cały tak naprawdę czas. Jeszcze przed podpisaniem umowy z bankiem, przysługuje nam prawo do zadawania pytań o absolutnie wszystko, co nas w danej chwili nurtuje. Wówczas, możemy wycofać się w dowolnym momencie, by spróbować szczęścia w innym banku lub pozostać w tym samym banku, ale jednocześnie, wybrać inną zupełnie lokatę, która spełniać będzie w większym stopniu nasze oczekiwania.

Comments

There are no comments on this post.