W obecnych czasach, trudno jest sobie wyobrazić normalne funkcjonowanie na co dzień, bez własnego konta w banku i korzystnych produktów finansowych. Obecnie produkty bankowe są tak różnorodne, że dopasowują się do różnych potrzeb klientów, nie zależnie od wieku w jakim są i jaki mają status społeczny. Jednym z podstawowych produktów bankowych, jest konto bankowe. Można ich wyróżnić kilka rodzajów, które poniżej pokrótce opisano.

Konto osobiste

Najbardziej popularnym kontem bankowym, jest konto osobiste. To konto, które może założyć każda osoba pełnoletnia. Konto to może być używane w różnych celach, ale głównie służy do gromadzenia na nim środków pieniężnych i obracanie nimi w dowolny sposób. Pieniądze z konta można wybrać w dowolnym momencie, jak i zasilić je zgodnie z potrzebami. Obsługiwać konto osobiste, można odwiedzając oddział bankowy, albo korzystając z bankowości online. Generalnie nie ma opłat za założenie konta osobistego, coraz częściej można się też spotkać z ofertami, gdzie nie ma opłat za prowadzenie takiego konta. To te właśnie darmowe konta osobiste, są najbardziej popularne. Jeśli zaś chodzi o operacje na koncie osobistym, to wiele zależy od banku. Praktycznie wszystkie konta osobiste, mają już darmowe przelewy krajowe i własne, ponadto coraz więcej tego typu kont, oferuje darmowe wypłacanie z bankomatów w całej Polsce, jak i darmowe wpłaty na konto. Szukając najlepszego konta osobistego, warto zwrócić uwagę na te szczegóły i wybrać konto, które zaspokoi nasze wszelkie oczekiwania. Zakładając konto osobiste, możemy także dostać propozycje otrzymania kredytu, a w celu wyboru jak najlepszej oferty warto zajrzeć na kredyty ranking - tutaj, tam na pewno znajdziecie najlepszą ofertę.

Konto firmowe

Nie można sobie wyobrazić dobrze prosperującej firmy, która nie posiada konta firmowego. Większość spraw finansowych, załatwia się za pośrednictwem banku. Wszelkiego rodzaju przelewy, gromadzenie środków finansowych itp. Konto firmowe jest przystosowane do osób prowadzących działalność gospodarczą. Posiada wiele istotnych funkcji, które usprawniają wiele czynności, związanych z funkcjonowaniem firmy. Np. na koncie firmowym, można ustawić sobie stałe zlecenie wypłaty dla swoich pracowników, niezależnie od tego ilu się ich opłaca. Jest to bardzo wygodna funkcja, tym bardziej, że wszystkie przelewy mogą wyjść w jednym momencie i nikt nie będzie poszkodowany. Coraz częściej konta firmowe są darmowe dla klienta banku. Czasami warunkiem jest określony w umowie obrót miesięczny na koncie. Konto firmowe może też być kontem walutowym, na którym można wykonywać operacje finansowe, także w innej walucie, niż w złotych.

Konto młodzieżowe/studenckie

Ogromną popularnością cieszy się trzeci rodzaj konta bankowego, a mianowicie konto studenckie bądź młodzieżowe. Jeżeli chodzi o konto młodzieżowe, to można je założyć już po ukończeniu 13 roku życia. Konto to zakłada pełnoletni opiekun dziecka, ale generalnie należy ono do osoby niepełnoletniej. Do takiego konta, jest generowana karta bankomatowa, za pomocą której, małoletni właściciel konta, może na nim wykonywać różne operacje, w tym wypłacanie pieniędzy z bankomatów i wpłacanie ich w wpłatomatach. Konto studenckie jest przeznaczone dla osób uczących się, którzy nie skończyli 26 roku życia.

Comments

There are no comments on this post.

Sorry, commenting on this post is disabled.