Wiele osób często myśli o zaciągnięciu kredytu gotówkowego jednak nie zawsze wiemy co się z tym wiąże i często z braku wiedzy, a nawet ze strachu po prostu rezygnujemy z tego pomysłu. Oczywiście chcąc zaciągnąć kredyt musimy obowiązkowo wiedzieć o paru istotnych kwestiach. Może się okazać że kredyt gotówkowy nie jest taki drogi i bez problemu będzie nas stać na jego spłatę. Zaciągając tego rodzaju kredyt bardzo ważne jest też to że nie musimy określać i podawać celu na jaki go zaciągamy, a co za tym idzie za pożyczone od banku pieniądze możemy zrobić wszystko to na co mamy ochotę.

Zalety kredytu gotówkowego

Jak już wspominaliśmy wcześniej pieniądze które otrzymaliśmy zaciągając kredyt gotówkowy możemy wydać na cokolwiek. Instytucja finansowa nie interesuje się tym na co pożyczyła nam pieniądze co w pewnym sensie jest dla nas dużym komfortem. Możemy wydać je na zakup sprzętu do domu, kupna auta, remont mieszkania, wakacje z rodziną czy też po prostu na załatanie dziury w domowym budżecie. Inną bardzo dużą zaletą kredytów gotówkowych jest brak konieczności posiadania wkładu własnego, bez względu na to jaka kwotę pieniędzy chcemy pożyczyć. Ten rodzaj kredytu jest również idealnym rozwiązaniem dla osób którym zależy na tym aby gotówkę otrzymać jak najszybciej, w wielu bankach procedura jest bardzo uproszczona i trwa zaledwie kilka chwil. Zaletą jest również to że większość banków udzielając nam kredytu nie wymaga żadnych poręczycieli ani też dodatkowych zabezpieczeń. Jeżeli zdecydujemy się na spłatę kredytu przed czasem bez konieczności uiszczania na rzecz banku dodatkowych opłat to również wielki plus tego rodzaju kredytu.

Wady kredytu gotówkowego

Jak się okazuje kredyt gotówkowy posiada bardzie dużo zalet które mogą zachęcić potencjalnych kredytobiorców do jego zaciągnięcia. Jednak warto poznać również jego wady oraz to na co powinniśmy zwrócić szczególną uwagę aby nie zostać oszukanym. Jedną z największych wad tego kredytu jest oczywiście oprocentowanie. Jest ono uzależnione od czasu na jaki został wzięty kredyt, wysokości rat i sumy kredytu. Oprocentowanie waha się w granicach 10 – 20 procent. Niestety jak się okazuje oprocentowanie to nie jedyna wada kredytu gotówkowego. Zaciągając kredyt bank pobiera również prowizje bądź zobowiązuje nas do ubezpieczenia kredytowego. Często również wadą może okazać się to co początkowo powinno być zaletą czyli promocje. Warto dokładnie zapoznać się z ofertą banku ponieważ promocyjne niższe oprocentowanie może kryć za soba konieczność podpisania np. dodatkowego ubezpieczenia kredytu i ogólne koszty będą nawet wyższe niż te bez korzystania z promocji, zapraszam po pomocne źródła.

Comments

There are no comments on this post.

Sorry, commenting on this post is disabled.